Valorador Maresme
687 87 25 63 Valorar el meu pis
Balcó amb geranis i petúnies, teulades de colors i el mar al fons

Valoració gratuïta · Maresme i la Selva

Anys cuidant-la. Saps què val avui?

Escriu la teva adreça i et direm a quant es ven avui una casa com la teva al teu carrer. Gratis, en un minut i sense registrar-te.

Al final et demanem el mòbil per ensenyar-te el preu i donar-te l’informe en PDF.

Calculat amb 1.420 compravendes registrades a 6 municipis del Maresme entre juliol de 2025 i juny de 2026 (Generalitat, dades del Col·legi de Registradors) i amb les dades del Cadastre del teu habitatge.

Amb la col·laboració de Flamat Malgrat, agència immobiliària a Malgrat de Mar (AICAT 12576).

La teva casa ja és als registres. Nosaltres els llegim.

No t’ho preguntem: ho llegim del Cadastre i de la Generalitat. Dues preguntes menys i menys error.

Bloc de pisos amb balcons i tendals de ratlles

Un pis de 80 m²

Malgrat de Mar

Exemple
construïts
80 m²
72 + 8 comuns
any de l’edifici
1975
certificat energètic
lletra E
del registre de la Generalitat
habitatges al portal
12

64 m² útils segons la cèdula d’habitabilitat.

Així és el preu que veuràs.

La forquilla, el valor estimat, el preu per metre i un informe en PDF amb el càlcul línia a línia.

Menjador senzill amb sofà i sol de tarda entrant pel balcó

Un pis de 80 m²

Malgrat de Mar

Exemple

Preu de venda estimat

Valor estimat

Aquí veuràs el teu, amb el preu per metre i la confiança.

Informe Valorador Maresme en PDF

Veure quant val la meva

Tres passos i un minut

  1. Escrius l’adreça i tries la teva planta i porta a la llista del Cadastre.

  2. Respons unes deu preguntes ràpides: estat, habitacions, planta, extres.

  3. Deixes el teu mòbil, veus el preu i descarregues l’informe.

Clau posada al pany d’una porta oberta

Vols la xifra exacta? Et visitem.

Vint minuts a casa teva, sense compromís. Et visita un agent de la nostra agència col·laboradora.

Demanar la visita gratuïta

Amb la col·laboració de Flamat Malgrat, agència immobiliària a Malgrat de Mar (AICAT 12576).

El metre quadrat al teu municipi

Entre Calella i Fogars de la Selva hi ha més de 1.100 € de diferència per metre. Per això el valorador parteix del preu del teu municipi.

Comparar tots els municipis

Preu de signatura de referència per metre quadrat i tendència anual, octubre de 2026
Municipi€/m² de vendaTendència
Calella2.586 €+11,3 %
Blanes2.476 €+7,2 %
Pineda de Mar2.472 €+9,3 %
Malgrat de Mar2.290 €+8,8 %
Santa Susanna2.053 €+5,3 %
Lloret de Mar2.036 €−2,7 %
Palafolls1.838 €+0,3 %
Tordera1.644 €+6,4 %
Fogars de la Selva1.416 €sense dada

Preu de signatura de referència, octubre de 2026: combina les compravendes registrades (Generalitat, Col·legi de Registradors) i el Mapa de valors del Cadastre. És el punt de partida del valorador. Sense tendència: municipi amb molt poques vendes registrades; fem servir el seu preu oficial de referència (Generalitat o Ministeri d’Habitatge).

On valorem amb preu propi

En aquests municipis el valorador parteix del seu propi preu de signatura i, on hi ha dades, del de cada barri o urbanització. Fora d’aquí funciona igual amb qualsevol adreça d’Espanya.

  • Malgrat de Mar

    2.290 €/m² Preu del municipi

    La Balconada · Santa Rita · Can Palomeres · Can Viader · L'Escorxador · La Verneda · Les Terreres · Can Gelat

  • Palafolls

    1.838 €/m² Preu del municipi

    Sant Genís de Palafolls · La Ciutat Jardí · Mas Carbó · Mas Reixac · Les Esplanes · Mar i Costa · Vallplana · Sant Lluís · Santa Maria · Les Ferreries

  • Santa Susanna

    2.053 €/m² Preu del municipi

    Can Torrent · Alta Maresma · Can Gelat · La Vall · Pla de Can Ratés · Can Ratés · Ciutat Jardí · Can Batlle · Can Font · Verdemar · Susanpark · Castell de Mar · Residencial Santa Susanna · Zona Hotelera

  • Pineda de Mar

    2.472 €/m² 4 zones amb pàgina pròpia

    Centre · Pinemar · El Poblenou · Les Creus · Can Morer · Santa Anna · Can Feliu de Merola · Can Carreres · Montessol · Can Cornet · Mas Pi · Upisa · Dalt de Calella

  • Calella

    2.586 €/m² Preu del municipi

    Dalt de Calella · Sant Quirze · Valldenguli · Can Carreras · Parc de Calella · Quilòmetre 3 · Pequín · Claramunt

  • Tordera

    1.644 €/m² 8 zones amb pàgina pròpia

    Tordera poble · Sant Pere · Mas Móra · Sant Daniel · Tordera Parc · Niàgara Parc · Àgora Parc · Les Ferreres · Terrabrava · Can Domènec · Mas Reixac · Roca-rossa · i 8 més

  • Blanes

    2.476 €/m² Preu del municipi

    Valldolig · Mas Florit · Mas Moixa · Mas Guelo · Mas Terrats · Les Planes · Ca la Guidó · Racó d'en Portes · S'Auguer · Sa Carbonera · Els Pavos · S'Abanell · i 17 més

  • Lloret de Mar

    2.036 €/m² Preu del municipi

    Lloret Blau · Lloret Blau Sud · Lloret Verd · Lloret Residencial · Lloret de Dalt · Les Masies de Lloret · Montlloret · Els Pinars · La Creu de Lloret · L'Hostalet · Papalús · Costa d'en Gallina · i 38 més

  • Fogars de la Selva

    1.416 €/m² Preu del municipi

    Parc dels Prínceps · Regent Parc · La Serra de l'Esquirol · Can Vidal · Can Camps · Can Fogars

No és un pis?

Les cases amb parcel·la, els locals i els terrenys també tenen el seu càlcul. Això costa, de mitjana, cadascun al Maresme.

Dubtes

Una altra pregunta? Truca’ns al 687 87 25 63, de dilluns a divendres de 9.00 a 19.30.

És gratuït de debò?

Sí. No pagues res i no et compromet a res. El valorador funciona amb la col·laboració de Flamat Malgrat, una agència immobiliària de la zona: si algun dia vols vendre, et pot ajudar. Si no, l’informe és teu igualment.

És una taxació oficial?

No. És una estimació de mercat orientativa. La taxació oficial la fa una societat homologada pel Banc d’Espanya (Ordre ECO/805/2003) i és la que et demanaran per a una hipoteca, una herència o un judici. Aquesta serveix per saber per quant es ven avui un habitatge com el teu.

Per què em demaneu el mòbil?

Per ensenyar-te el preu i, si vols, comentar-lo amb tu. Et truquem una vegada per parlar del resultat i, si no t’interessa, no et tornem a trucar. L’informe en PDF es descarrega al moment, a la mateixa pantalla.

Què feu amb les meves dades?

Les fem servir per fer-te la valoració i, si ho demanes, contactar-te. Es guarden en un servidor de la Unió Europea. Qui n’és el responsable, per a què les tractem i com demanar que les esborrem és a la política de privacitat.

Serveix fora del Maresme?

Sí, funciona amb qualsevol adreça d’Espanya. A Blanes, Lloret de Mar i Fogars de la Selva partim del preu oficial de referència del municipi i el Mapa de valors del Cadastre situa el teu carrer a la seva zona. A la resta d’Espanya partim del preu oficial calibrat del teu municipi. Fora de Malgrat de Mar, Palafolls, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella i Tordera la forquilla surt més ampla i t’ho diem.

Comença per l’adreça

Gratis, en un minut i sense registrar-te.